Mélyül az LMP válsága: a teljes Vas vármegyei elnökség elhagyta a pártot
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
Gazdaságilag prosperáló, demokratikus Magyarországra és erős határon túli közösségekre van szükség az LMP szerint a nemzetpolitikai célok elérésére. Ennek első lépése szerintük Székelyföld autonómiája.
Az LMP véleménye szerint a nemzetpolitikai célok eléréséhez szükség van erős, a demokrácia elveit tiszteletben tartó Magyarországra, ahogy szükség van a határon túli erős, életképes magyar közösségekre, első körben Székelyföld területi autonómiájára – áll az ellenzéki párt három politikusának a nemzeti összetartozás napjára kiadott közleményében.
Takács Péter, az LMP nemzetpolitikai munkacsoportjának elnöke, valamint Keresztes László Lóránt és Falusi Norbert elnökségi tagok azt írják, hogy a külhoni magyarokkal való szolidaritás jegyében részt vesznek Marosvásárhelyen az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács rendezvényén. Hozzáteszik, az LMP fontosnak tartja, hogy azokkal a határon túli magyarokkal emlékezzék közösen, akiket a trianoni békediktátum a mai napig a leghátrányosabban érint minden tekintetben.
Az évforduló kapcsán köszönetet mondanak mindazoknak, akik a határon túl, szülőföldjükön maradtak, ellenálltak az asszimilációs törekvéseknek, akik az elmúlt évtizedekben a hátrányos megkülönböztetésük, a kiszolgáltatottságuk, sok esetben jogvesztettségük ellenére ápolták és védték a magyar kultúrát és szolgálták a megmaradás ügyét – folytatják. Továbbá megköszönik azoknak a civil és politikai szervezeteknek a munkáját, akik felvállalták és vállalják a magyarság érdekképviseletét a szomszédos országokban. Hangsúlyozzák, hogy a Kárpát-medencére úgy tekintenek, mint egy földrajzi és természeti egységre, melyben a számarányánál fogva a magyar meghatározó népelem.
Szavaik szerint ahhoz, hogy a XXI. század elején el tudjuk érni nemzetpolitikai céljainkat, szükség van egy erős, a demokrácia elveit tiszteletben tartó és gyakorló, gazdaságilag prosperáló Magyarországra, olyan országra, mely az Európai Unió tagjaként sok szövetségessel és támogatóval rendelkezik. Emellett szükség van a határon túli erős, életképes magyar közösségekre, első körben Székelyföld területi autonómiájára – fogalmaznak.